АРХІВ 2022-2023

звіт директора 2022-2023(1).pptx
звіт директора.docx
протокол звіту директора.docx

День емоційного розвантаження вирішили провести учні 6-А класу в останню пʼятницю навчального року. Голосуванням вибрали тематику та назвали цю забаву День БЕЗ рюкзака.

Щоб свято було цікавим, діти самостійно прикрасили клас та зняли і змонтували відео. Переможців обирали голосуванням. Головним критеріями вибору були креативність, сміливість та почуття гумору!

"Металевий відблиск" – так називається виставка трофеїв війни, яка проходить у Галереї Мистецтв. Саме сюди завітали учні 3-Г класу, щоб подивитися, що "прилітає" до нас, на нашу Україну. Ці шматки металу знищують усе живе та неживе, вбивають, руйнують, калічать... Та наші українські діти перетворили їх на витвір мистецтва. Нещодавно учні самі розмальовували гільзи від снарядів. А сьогодні їх побачили на виставці. У кожному експонаті відчувається біль і горе, зламані долі і віра у перемогу.

Школярам провели цікаву екскурсію. Розповіли, як виникла ідея створення виставки, звідки привезені уламки, які їхні розміри. Дозволили все потримати в руках. Діти із захопленням слухали і дивувалися почутому.

Слава Україні!   Ми непереможні!!!

18 травня 2023 року  у Волинському обласному академічному театрі ляльок ліцейна родина вшановувала майбутню еліту Української держави – учнів ліцею – переможців та призерів ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсів-захистів наукових робіт. Усіх присутніх привітав директор ліцею Андрій Киця.

Наш освітній заклад – це розмаїття талантів сьогодення і сповнене високих устремлінь в прийдешнє. І приємно, що наш ліцей, а отже і вся Україна, повниться молодими обдаруваннями. Це майбутнє нашої країни, її надія, її гордість. У нашому ліцеї є ким пишатися. Маємо потенціал креативної та обдарованої учнівської молоді та   потужний творчий педагогічний колектив. 

Одним із основних завдань сучасного освітнього закладу є залучення творчо обдарованих учнів до наукової діяльності, що успішно здійснюється через систему Малої академії наук, мета якої – формування інтелектуального потенціалу нації – майбутньої наукової еліти України. Роботи юних науковців є однією з актуальних форм задоволення інтересів і потреб особистості у додатковій освіті та професійному самовизначенні. 

Учні разом з  нагородами отримали від адміністрації ліцею подяки для своїх батьків. 

Шкільний період – це тільки перша сходинка у житті, тож ми бажаємо усім, щоб життєві віхи долали легко, з гарним настроєм, упевненістю та з радістю в серці. І нехай щороку поповнюється наш ліцей новими обдарованими учнями, збагачується та розширюється наша шкільна ГАЛАКТИКА ТАЛАНТІВ.

Учні 3-В класу змістовно підготувались до Дня Вишиванки. Діти  з допомогою вчителя виготовили об'ємні візерунки. Кожен орнамент неповторний. 

Сьогодні учні  також дізнались, чому цей день такий важливий для кримських татар, виготовили прапори татарського народу, вшанували пам'ять  жертв геноциду.

Не перший рік у нашому ліцеї, як і в усій Україні, відзначають День вишиванки. І цьогоріч учні та вчителі долучилися до акції "Одягни вишиванку". Тож наш шкільний дім замайорів різнобарвними візерунками. Українська вишиванка — це частина культури українського народу, національна святиня, генетичний код нації.

Сьогодні День вишиванки має особливий сенс, адже українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за свободу, віддаючи найдорожче — свої життя.

16 травня 2023 року зі здобувачами освіти 7-Б класу (класний керівник Наталія Корнійчук) за участі спеціаліста з бізнес аналізу й розробки інформаційних систем нашої випускниці та мами учня нашого ліцею Ольги Куцевич відбулася бесіда на тему: «Кібербезпека». Під час бесіди говорили про:

– захист особистих даних в інтернеті;

– безпечний вхід та вихід з систем;

– інтерактивний контент;

– безпечне використання соціальних мереж;

– загрози в інтернеті;

– розумне використання телефонів;

– онлайн ігри;

– оберігайтесь кібератак.

12-14 травня 2023 року гімнастки нашого ліцею брали участь у Всеукраїнському турнірі «YUNA CUP”, на якому було представлено більше 30 клубів з різних міст України, близько 500 учасників.

Гімнастки Луцького ліцею №1 показали такі результати:

Данелюк Влада (учениця 7-А класу, категорія С) – 1 місце; 

Чмух Софія (учениця 8-А класу, категорія В) – 2 місце; 

Шимчук Катерина (учениця 6-А класу, категорія В) – 2 місце;

Назарук Діана (учениця 6-В класу, категорія Д) – 2 місце;

Квятковська Евеліна (учениця 6-В класу, категорія С) – 3 місце.

В кожній категорії було представлено не менше 20 гімнасток.

Вітаємо наших ліцеїсток та бажаємо подальших успіхів у спорті!

"Чистий Луцьк починається з тебе" -  таке гасло мала ЕКО-екскурсія учнів 3- Г класу( класовод Мосійчук Людмила Іванівна) у Центр управління відходами " Чистий Луцьк". Це не те місце, куди можна вивезти і залишити сміття. Тут вчать правильно сортувати відходи.  Школярам розказали, на які види діляться відходи, як їх правильно сортувати, що йде на подальшу переробку. Адже правильні екозвички формуються у дітей змалечку.

Учням показали, як правильно сортувати відходи через ігри та естафети.

У музеї школярі розглядали і відгадували "речі з минулого". Було бегато здивувань і запитань. І найцікавішим було те, що все працює і все можна потримати в руках.

Діти одразу звернули увагу на ЕКО-грядки, на яких красувалась весняна зелень.  Смакували вітамінами, які виросли на органічних добривах.

Цікаву, пізнавальну і корисну екскурсію нам провів фахівець по зв'язку з громадськістю Березюк Павло Романович. Дуже дякуємо за почуту інформацію і отриманні знання.

Вітаємо Стецюк Марію, ученицю 9 класу КЗЗСО "Луцький ліцей 1 Луцької міської ради" з перемогою у Всеукраїнській КІТ-олімпіаді (англійська мова)!!! Пишаємося нашими мудрими учнями та їхніми наставниками!!!

Учні 3-В   долучилися до вшанування пам'яті загиблих військових і цивільних громадян у ході || Світової війни.  Дітей цікавила зміна дати вшанування, кількість загиблих, причини війни, провели паралелі із сьогоденням.

Уроки пам'яті були проведені класоводами у кожному класі  .

З 1 по 5 травня 2023 року в Луцькому ліцеї № 1 з ініціативи здобувачів освіти проходив «Кольоровий тиждень».

Іноді серед метушні буднів і напруженої праці хочеться  чогось незвичайного. Саме з цією метою організовано «Кольоровий тиждень», під час якого було весело, цікаво і яскраво.

Кожен день тижня мав свій колір і тематику.

Барви оточують нас, куди б ми не пішли, а також впливають на наші рішення та погляди на життя.

Понеділок – день жовтий, це колір сонця, життя, радості та оптимізму. 

Вівторок – день червоний, колір добра, любові, дружби та щирості.

Середа – день зелений, колір весни, природи, надії та нового життя.

Четвер – день синій, це колір безтурботності, миру, спокою, вічності.

П՚ятниця – день помаранчевий, це колір радості, енергії, тепла та сміливості.

У всіх класах педагоги протягом тижня створювали атмосферу творчості, зацікавленості, невимушеності, експериментування, позитивного емоційного переживання у дітей.  

Уроки, конкурси та бесіди, які проводили лідери учнівського самоврядування (педагог- організатор Мірзоєва Н.І.) в рамках тижня, розвивали творчість школярів, навчали  їх бути спостережливими, кмітливими та креативними.

Вражень було дуже багато! Школярики з нетерпінням очікували нового дня: барвистого, цікавого, веселого та пізнавального.

мала олімпіада англ.pdf

2 травня 2023 року в КЗЗСО "Луцький ліцей №1 Луцької міської ради" відбулася зустріч учнів 10-х класів з волонтером зі США доктором юриспруденції Еріком Путціхом. Ліцеїсти з цікавістю слухали історію становлення демократії в США, яка розтягнулася на 244 роки. Родзинкою зустрічі стали особисті історії Еріка про його волонтерську діяльність в Іраку, Афганістані та Бангладеш. 

Дякуємо деканові юридичного факультету ВНУ імені Лесі Українки кандидатові юридичних наук Антонові Демчуку за сприяння в організації зустрічі. Чекаємо у стінах ліцею знову.

0-02-05-01cf1b069f701db8ac8d93019ba0d848ae7beffcdce35f84fdbe4b28048b96ca_f1a3c17c84157471.mp4

З 26 по 28 квітня 2023 року в Луцькому ліцеї № 1 відбулися навчально-тренувальні збори здобувачів освіти 11-х класів. Учні ліцею застосували свої теоретичні знання на практиці з військової, фізичної, тактичної підготовки та домедичної допомоги.

0-02-05-124bd6a6c2fe3546f5e09d0077cedecd16e0a9da0fd9c882ac7be579570417f7_5515677959db35f2.mp4
0-02-05-4a366ea4b39b5dbce917457a286fb869df4eacfa8be964405b23082dc7739a89_621d07fc255773.mp4

27 квітня 2023 року в ліцеї відбувся День цивільного захисту. Педагоги провели з учнями 1–11-х класів години  спілкування «Захисти своє життя». Мета цих заходів – практичне відпрацювання з учнями відповідно до вікових категорій теоретичних знань та навичок з питань цивільного захисту. Головним завданням Дня цивільного захисту стало удосконалення педагогічним колективом та здобувачами освіти теоретичних знань й практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних та екстремальних ситуацій, а також перевірка здатності учнів діяти за сигналами оповіщення цивільного захисту та користуватися засобами колективного й індивідуального захисту.

Проведення Дня цивільного захисту в освітньому закладі допоможе учням й педагогам бути готовими до небезпечних ситуацій, зменшити ризики, а головне – зберегти життя.

«Чорнобильська трагедія очима сьогодення» – таку назву мала година пам’яті, котра відбулася у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва у переддень 37-х роковин аварії на ЧАЕС. Її провели працівники бібліотеки разом з учнями 10-Б класу (класний керівник Людмила Орган). Під час бесіди ліцеїсти мали змогу зануритися в атмосферу кінця епохи совкового тоталітаризму, крах якого гучно розпочався двома потужними вибухами на Чорнобильській атомній станції 37 років тому, а також вшанувати пам’ять тих реальних ліквідаторів аварії, завдяки котрим сучасне молоде покоління й отримало цей унікальний шанс – жити  на нашій прекрасній планеті Земля.

Природно, що не можна оминути події, які сталися на ЧАЕС нещодавно. Адже з початком рашистського повномасштабного вторгнення в Україну увесь світ опинився перед загрозою нової, ще страшнішої, аніж у 1986 році, ядерної катастрофи. 24 лютого 2022 року саме по території, прилеглій до атомної станції, проїхала, здіймаючи радіаційний пил у повітря, московитська бронетехніка. 30-кілометрову зону відчуження використовували для нових атак проти нашої оборони, а сама ЧАЕС на 36 діб опинилася в окупації. Персонал, який застав вторгнення цієї дикої орди, пробув на зміні 600 годин замість стандартних 12. Але ці люди вистояли і, як би не пафосно те звучало, насправді врятували тоді Україну, Європу, увесь світ від нового ядерного лиха. Низький уклін їм за те, бо вони – неймовірні. 

Слава нації! Смерть ворогам! 

Із 17 по 21 квітня 2023 року в Луцькому ліцеї № 1 проходив Тиждень психології з метою здійснення інформаційної підтримки та психологічного супроводу освітнього процесу в умовах воєнного стану, збереження ментального здоров'я та відновлення ресурсності психіки. Психолог школи Інна Федорчук провела ряд заходів: квест-гру "У світі психології", арт-терапевтичні заняття з учнями 1-х, 5-х, 6-х класів, заняття із психосоціальної підтримки за сприяння ТЧХУ.

Проведено години спілкування в 9-х класах, на яких здобувачі освіти створили "дерева свого успіху", здійснено роботу з дітьми з особливими освітніми потребами.

Психолог школи надала практичні рекомендації щодо алгоритму дій у критичних ситуаціях. Здобувачі освіти познайомилися з техніками самопідтримки свого емоційного стану.

6 квітня 2023 року в рамках відзначення Всесвітнього дня здоров՚я  студентами випускних курсів КЗВО «Волинський медичний інститут» було проведено тренінг із надання першої домедичної допомоги «Я – рятівник» для здобувачів освіти 11-х класів. 

Під час тренінгу учні здобували  базові знання щодо алгоритму дій з оцінювання стану постраждалого, виклику бригади «швидкої допомоги», перевірки наявності дихання, проведення серцево-легеневої реанімації та зупинки кровотечі як за допомогою спеціалізованого обладнання, так і підручних засобів. Після ознайомлення старшокласників з лекційним матеріалом, вони одразу мали змогу спробувати себе як рятівники під час надання домедичної допомоги умовному потерпілому. 

Одинадцятикласники – це вже серйозні, самостійні люди, які мають знати, як оперативно ухвалювати рішення про допомогу, коли поруч немає дорослих. А особливо зараз, під час війни.

4 березня 2023 року відбулася профорієнтаційна зустріч здобувачів освіти 11-х класів з представниками Донецького національного технічного університету відповідальним секретарем приймальної комісії Артемом Мерзлікіним та фахівцем відділу кар'єри і маркетингу Анастасією Лабузовою, а також з військовослужбовцем Луцького міського територіального центру комплектації та соціальної підтримки Сергієм Шкабурою. Учні ліцею мали можливість ознайомитися з умовами вступу до вузів, а ще з переліком  спеціальностей, яким надається особлива державна підтримка.

30 березня у нашому ліцеї для учнів третіх класів були проведені спортивні змагання «Спритні, дужі й небайдужі». Метою змагань було зміцнення психологічних та емоційних стосунків у класі шляхом об‘єднання зусиль для досягнення спільних цілей, а також формування свідомої потреби у дітей до занять фізичною культурою.

"Я – волонтер Луцького ліцею номер 1. Збираю кошти на "Космічне сало", яке виготовляють наші вчителі для ЗСУ", – такими словами учень 3-Г класу Микита Шевчук розпочав свої весняні канікули. Хлопець щодня влаштовував імпровізований блокпост біля свого будинку, залучав до справи друзів. У водіїв, які зупинялися, діти перевіряли їхні посвідчення та озвучували, на що потрібні кошти. Недовірливим Микита показував світлини, на яких зафіксовано процес виробництва сала, та свої власні, адже вже збирав гроші на зимових канікулах. Небайдужі водії дали Микиті 1421 гривню. Всю суму хлопець передав на закупівлю сала. В знак заохочення Микиту пригостили "космічним салом",  яким він залюбки поділився зі своїми однокласниками і закликав долучатися усіх до волонтерства.

Велика подяка сім'ї Шевчуків, що виховують патріота нашої України!

Ми – непереможні!

Класовод Людмила Іванівна Мосійчук

Вітаємо зразковий художній колектив ансамблю танцю "Феєрія" з перемогою на XXXVI Міжнародному конкурсі та фестивалі фольклору, хореографії й музики "PRAGUA STARS 2023", який відбувся 26-31 березня 2023 року (Прага, Чехія).

Творчих успіхів, натхнення бажаємо керівникові Богдані Шолудько й кожному учасникові зразкового художнього колективу ансамблю танцю "Феєрія". Хай ваша наполеглива праця завжди призводить до призових місць й заслужених нагород!

МОЛОДЦІ!

МИ ПИШАЄМОСЯ ВАМИ!

1.mp4
2.mp4
Качан Марту.pdf
Монатік Юліану.pdf
Юхимука Романа.pdf

21 березня 2023 року у Луцькому ліцеї №1 Луцької міської ради відбулося засідання Школи вищої педагогічної майстерності з теми «Розвиток  професійних компетентностей педагога  ЗЗСО». Під керівництвом Никитюк Лариси Мілетіївни педагоги опрацювали Професійний стандарт вчителя закладу загальної середньої освіти, обговорили напрями щодо планування розвитку відповідних професійних компетентностей. У малих групах розглянули трудові функції та  ролі сучасного вчителя, зазначені у профстандарті.

З метою формування інформаційно-цифрової компетентності в аудиторії за допомогою онлайн сервісу Mentimeter було проведенно опитування про цілі підвищення кваліфікації. На платформі Padlet педагоги висловлювали думки щодо актуальності проблеми і зазначили, що  Професійний стандарт дозволяє вчителям визначати чіткі орієнтири власного професійного розвитку.

Керівник Школи вищої педагогічної майстерності, вчитель-методист Лариса Никитюк

21 березня 2023 року відбулося засідання МО вчителів художньо-естетичного циклу та трудового навчання. На засіданні  підбили підсумки предметного тижня та проаналізували уроки педагогів, які атестуються. Заслухали доповідь учителя музичного мистецтва Ролана Напиханка "Інклюзивний потенціал музичної освіти". Голова МО Лариса Сиротюк провела заняття з арттерапії  "Вправи для відновлення ресурсу вчителя".

15 березня 2023 року здобувачі освіти 9-А класу (класний керівник Богдан Кацевич) та 

9-Б класу (класний керівник Світлана Зінчук) з цікавістю дивилися у прямому ефірі національного телемарафону «Єдині новини»  Всеукраїнський урок з профорієнтації за участі провідних українських роботодавців і кар’єрних радників.

Цей захід є щорічним і реалізується в межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри "Обери професію своєї мрії". Він допоможе учням зорієнтуватися, ким вони хочуть стати у майбутньому.

З нагоди відзначення Шевченківських днів у Луцькому ліцеї N1 відбулася виставка Волинського краєзнавчого музею "Тарас Шевченко і Волинь". Дякуємо працівникам музею за цікаві та змістовні екскурсії.

6 березня 2023 року в Луцькому ліцеї № 1 було проведено благодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України, на якому панувала неймовірна атмосфера добра і позитиву. 

Батьки разом з дітьми продавали креативні сувеніри, солодощі та випічку, власноруч виготовлені вдома. У теплій привітній атмосфері смаколики та сувеніри із задоволенням купували педагоги, учні, їхні батьки, працівники освітнього закладу. Кожен клас ліцею, який брав участь у ярмарку, намагався не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й виручити якомога більше коштів.

У підсумку вдалося зібрати 101521 гривню, які були спрямовані на придбання позашляховика для ЗСУ та виготовлення «Космічного сала». А випічку, яка залишилася, передали у госпіталь пораненим військовим.  

Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення ярмарку. Бажаємо перемоги Україні, миру і благополуччя! Тільки разом ми – сила! 

Слава Україні! Героям слава!

Переможців та_лауреатів_обласного.pdf

До річниці повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України

22 лютого у Луцькому ліцеї  N 1 відбувся благодійно-мистецький захід «У єдності наша сила», який проходив у Палаці культури м. Луцька на підтримку Збройних сил України. Мета – вкотре згуртуватися, подякувати українським воїнам за їхню незламність та мужність, сміливість і стійкість, згадати тих, хто у боротьбі за мирне небо над Україною віддав найцінніше – своє життя.

До благодійного дійства долучилися військові, волонтери, педагоги, батьки, учні, гості та 

всі небайдужі громадяни, які своїми щирими внесками у спільну справу наблизили нашу ПЕРЕМОГУ! 

Перед початком заходу працювала благодійна виставка декоративно-ужиткової творчості. Присутні мали змогу придбати вироби, які власноруч виготовили учні ліцею (керівники гуртків Ірина Михальчук, Лідія Миткалик, Лариса Сиротюк), а також донатити у спеціальну скриньку.

Дякуємо учасникам заходу:

духовому оркестру військової частини Національної гвардії України (керівник майор Віктор Лучинець), хору вчителів нашого ліцею (керівник Вікторія Мельничук), зразковому ансамблю танцю "Феєрія" (керівник Богдана Шолудько), хоровим колективам ліцею (керівники Світлана Біщук, Тетяна Орищук), секції художньої гімнастики (керівник Наталія Данелюк), інструментальному ансамблю ліцею (керівник Юрій Поліщук), вокальному ансамблю хлопчиків (керівник Ролан Напиханко), солістам Єлизаветі Пахольчук, Христині Андрущак, Маргариті Савчук, сімейному тріо у складі Меліси, Саміра та Олексія Денисюків, педагогам Наталії Корнійчук, Наталії Мірзоєвій за технічно-комп'ютерне забезпечення,

ведучим заходу Христині Андрущак та Максимові Маковецькому.

Наша сила – у нашій єдності, нескореності, незламності! Наша сила – у нашій боротьбі, вірі в ПЕРЕМОГУ, прагненні бути корисними своїй армії, своєму народові та державі.

Слава Україні! Героям Слава!

Засідання Школи молодого педагога англійської мови 

Згідно з планом роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників 17.02.2023 року на базі ЗЗСО Луцького ліцею Луцької міської ради №1 відбулося засідання Школи молодого педагога англійської мови з теми «Communicative skills development at primary and high school» (керівник – Шешаберідзе  О. К., учитель англійської мови ЗЗСО Луцького ліцею № 1). 

Молоді педагоги мали можливість відвідати уроки у 4 – му  (Бондарук С.В. ) та 10-му (Шешаберідзе О.К.) класах. Урок  домашнього читання у 4 – му  класі «The Prience and the Pauper» був насичений усіма видами мовленнєвої діяльності. Учні вміло виконували завдання, активно відповідали на запитання та допитливо реагували на нову інформацію. Учитель на уроці використала інноваційні форми та методи: відео та аудіо додатки, ілюстрований та роздатковий матеріал, робота в групах, робота в парах .

«Science into life» такою була тема у 10 класі. На уроці десятикласники збагатили активний запас слів, активізували навички вживання вивчених ЛО по темі, розвивали навички роботи в групі. Під кінець уроку учні демонстрували та захищали свої проєкти по даній темі. Проєкти учнів видалися над цікавими. 

Присутні зазаначили, що уроки були проведенні на високому методичному рівні

По закінченні молоді учителі обговорили відвідуванні уроки, питання якісного заняття та вибору різноманітних завдань. Консультант Центру ПРПП Сех В.М. провела анкетування  з метою  подальшої роботи  Школи молодого педагога та з’ясуванні труднощів в роботі молодих учителів.

Війна змінила не тільки життя дорослих, а й дітей. Кожен з нас зрозумів, як необхідно триматися разом, допомагати. 

Учні 3-В і 3-А  класів ,з учителями Кічук О.А. та Ващук Н.В.  та учителем музики Напиханком Р.П., не лишилися осторонь подій у країні. Діти вирішили підняти дух поранених бійців душевними віршами і веселими піснями. Подарували воїнам плетені патріотичні браслети. Не зайвими виявилися і смаколики, які покращили настрій українських соколів.

Один із воїнів подарував вчительці свій шеврон.

e59.mp4

UNICEF Ukraine

💻 Інтернет — це величезні можливості для дітей: навчання, саморозвиток, спілкування, дозвілля. Однак з можливостями приходять і ризики. Кібербулінг, секстинг, грумінг — небезпеки, які можуть чекати вашу дитину онлайн.


❗️Тому в День безпечного інтернету хочемо наголосити, як важливо сьогодні знати правила безпечного перебування в цифровому світі та що робити, якщо трапилася біда.


Ділимося корисними матеріалами від ЮНІСЕФ, які допоможуть вам у поглибленні цих знань:

🔹 Дитина і соціальні мережі: що варто знати батькам, щоб захистити дитину https://uni.cf/3ou5yVp

🔹 Як зробити цифровий світ дружнім до дітей https://uni.cf/3gw4V9O

🔹 Про кібербулінг для дітей https://uni.cf/3ouPBMP

🔹10 запитань про кібербулінг https://uni.cf/3tpTBjz

🔹 Як захистити дитину від секстингу https://uni.cf/3spplql

🔹 Як захиститися від онлайн-грумінгу https://uni.cf/3gtyRTO

🔹 Як захиститися від кібербулінгу: https://uni.cf/3RBXWgW


РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ олімпіади 2022-2023.pdf
німецька-обласна.pdf

Заступник директора, Світлана Бондарук, у якості тренера, та вчителі англійської мови, Ірина Мороз та Іванна Приймачук, у якості учасників, пройшли навчання у межах проєкту Британської Ради та МОН України "Навчання у важкі часи", який відбувся у м. Краків ( Польща) 2-4 лютого 2023 р.

Для апробації, поширення перспективного педагогічного досвіду, упровадження в практику роботи інноваційних методик, розкриття творчих умінь педагогів у Луцькому ліцеї №1 проходить виставка дидактичних і методичних досягнень.

Усього презентовано 17 робіт у номінаціях: «Методична робота» (1), «Початкова освіта» (1), «Іноземні мови» (3), «Фізико-математична освіта» (2), «Природознавство» (2), «Естетична освіта» (2), «Філологія» (2), «Фізична освіта» (1), «Трудова освіта» (1), «Бібліотечна справа» (1), «Суспільні дисципліни» (1).

Зміст представлених матеріалів свідчить про активне використання в освітньому процесі інноваційних технологій, елементів перспективного педагогічного досвіду. Зокрема, у роботах відображені напрацювання з методичної діяльності, сучасних проблем розвитку освіти, застосування діяльнісного підходу, впровадження принципів STEM-освіти тощо.

Методичні надбання педагогів нашого закладу будуть презентовані на ХХУІІІ міській виставці дидактичних та методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Луцької територіальної громади».


Учні 3-Г класу знову робили окопні свічки для наших військових, які їм зараз дуже потрібні. У цьому школярам  допомагала волонтерка Юлія Степаненко. Діти виготовляють свічки уже не вперше. Адже в холодну пору року запитів від військових тільки більшає. Дуже приємно бачити фото, як  виріб школярів дістався до місця призначення і зігріває нахих захисників своїм теплом. Учні вірять у перемогу наших ЗСУ і бажають усім солдатам швидкого повернення додому.

Класовод Мосійчук Людмила Іванівна.

Історичний відео-урок «Навіки молоді – герої Крут» за участі Тетяни Іванівни Швай, завідувачки відділу читальних залів Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, відбувся 27 січня для учнів 9-х класів, на якому вшанували подвиг та незламний дух юних захисників Крут.     

Сила національної ідеї покликала молодь і студентство  стати на захист рідної країни. І вони зробили неможливе – на декілька днів зупинили більшовицьку армію, яка сунула на Київ, щоб задушити молоду Українську державу. 

Десятиріччями історія бою замовчувалася, обростала міфами і вигадками. Тільки після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут посів гідне місце в пантеоні національної слави.   

Кадри документальної хроніки допомогли учням відчути  перебіг тих подій.      

В Україні зараз – вирішальна битва за свободу, тож ми маємо пам’ятати героїчні сторінки власної історії і знати, що Крути – це про відвагу та перемогу, це про бій за майбутнє.

«Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі"

А.С. Малишко

Сьогодні, 22 січня, ми відзначаємо День Соборності України. Ця дата нагадує нам про важливість незалежності та єдності нашої держави.

В єдності наша сила! Разом до перемоги!!!

20 січня у Луцький ліцей № 1 для проведення мультимедійного уроку державності «Шлях до Незалежності», присвяченого Дню Соборності України, завітала Тетяна Іванівна Швай, завідувачка відділу читальних залів Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Учні 10-х класів поринули у події тих далеких днів за допомогою розповіді, кадрів документальної хроніки, світлин, коментарів та музичного супроводу.

Для сучасної молоді вкрай важливо і необхідно знати, що сьогодні як ніколи актуальною є потреба ще раз оглянути той тернистий шлях утвердження нашої державності, бо він нагадує про найголовніший урок: наша сила в єдності. Недарма гасло Дня Соборності 2023 року – «Україна соборна. Разом до перемоги».

На 22 січня припадає одразу дві визначальні дати історії України. Так, вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже через рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу. Це дві чи не найбільш вагомі події Української революції 1917-1921 років. 

Під час заходу було проведено підсумковий онлайн тест, який допоміг перевірити знання про важливий період в історії нашої держави. Здобувачі освіти продемонстрували відмінні знання, кмітливість та величезне бажання вивчати історію своєї країни. Учні щиро дякували Тетяні Швай за цікаву та змістовну зустріч.

us1.mp4
us2.mp4

До уваги здобувачів освіти та батьків!

Актуальна  інформація для Вас!

У цей складний час всі  громадяни України, а особливо, діти, перебувають у гострому стресовому стані та потребують якісної психологічної підтримки від спеціалістів. 

 Організація "Людина в біді" активно працює у цьому напрямку, надаючи всіляку психосоціальну допомогу і підтримку мешканцям України з 2014 року. Також  у них безперервно працює Гаряча Лінія психологічної допомоги і підтримки для дорослих, а зараз і дітей, за номером  телефону довіри 0 800 210 160 (конфіденційно, анонімно та цілодобово) безкоштовно зі всіх операторів!

Луцький ліцей N 1 приймав 28 грудня 2022 року гостей семінару вчителів трудового навчання "Проєкт як засіб реалізації STEM-освіти на уроках трудового навчання". Виступили голова міського МО Леонід Догойда та директор освітнього закладу Андрій Киця. Учитель трудового навчання Микола Кодорук презентував відеоматеріали до уроку "Конструювання ручки молотка". Провідною була думка, що педагог має відкрити в кожній дитині творця і поставити учня на шлях самостійної творчої праці.

Чергове засідання ШМП було присвячене проблемі розвитку креативності вчителів та учнів на уроках англійської мови. Керівник методичного осередку Оксана Шешаберідзе, учитель-методист, ознайомила присутніх  із прийомами створення креативного середовища на уроках іноземної мови.

       Методист книгарні «Руніка» Світлана Петрук, учитель-методист, розповіла про новинки сучасної методичної літератури, яка допоможе педагогам забезпечити цікаве викладання, а учням на високому рівні засвоїти навчальний матеріал. 

       Майстер-клас з нейрографіки вніс нотки легкості й невимушеності в роботу учасників заходу.

       Вікторія Сех, консультант ЦПРПП, слушно зазначила, що креативність у навчанні вчителів неодмінно матиме позитивний результат у процесі навчання учнів.

Засідання творчої групи, яка працює над науково-методичною проблемою «Створення інноваційного середовища як визначальної умови формування ключових компетентностей учнів», відбулося 28.12.2022. 

      Тема засідання: «Ключові компетентності і наскрізні вміння».

      Керівник творчої групи Тимощук О. В. ознайомила педагогів із провідною ідеєю створення нового освітнього простору для надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти через впровадження в практику роботи педагогічного колективу сучасних освітніх технологій, продуктивних методів навчання, педагогічного досвіду, що сприятиме професійному зростанню вчителів. Окрім цього, озвучила завдання, розв’язання яких передбачає реалізація окресленої теми.

     Педагоги переглянули й обговорили відео «НУШ. Базова середня освіта», представлене на сайті Освіторія. 

     Учитель англійської мови   Кінах І.В. представила виступ на тему «Основні компоненти загальної компетентності викладача іноземної мови». Усі присутні взяли активну участь в обговоренні, ділились досвідом та своїми думками щодо теми.

Сьогодні, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. Свято з’явилося зовсім нещодавно, але завдяки діаспорі воно відразу ж набуло статусу всесвітнього. Споконвіку українська хустка була одним з найважливіших елементів народного вбрання та невід’ємною частиною національної культури, у ній поєднуються стримані кольори та витончені малюнки, яскраві фарби та ніжні візерунки, що підкреслюють природну красу українок. 

Наш заклад береже українській традиції!

Шостого грудня здобувачі освіти Луцького ліцею N 1 відвідали воїнів ЗСУ у  Волинській обласній психіатричній лікарні, в якій 149 військових проходять реабілітацію, та в державній установі територіального об'єднання МВСУ по Волинській області, де лікується 56 наших захисників і захисниць. Учні висловили щиру подяку воїнам за їхню мужність та відвагу, побажали їм міцного здоров'я, перемоги, щоб якнайшвидше вони змогли повернутися у свої сім'ї і родини під мирним небом України. Школярі пригостили українських військових різними солодощами і смаколиками. Зустріч була теплою та зворушливою.

 СЛАВА ЗСУ!!!

bs.mp4

Шостого грудня українці відзначають важливе державне свято – День Збройних сил України, встановлене постановою Верховної Ради України 1993 року. На Збройні сили покладена оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності. Це справжня армія незламних та нескорених бійців, патріотів, які в умовах війни проявляють мужність, звитягу, силу духу, волю та неабияке бажання перемогти ворога. Ми вдячні всім, хто ціною свого здоров’я і життя захищає кордони України, нашу рідну землю від ворожих військ, твердо тримає позиції та відбиває напади ворогів, щоб ми могли жити в мирній, заможній, вільній, європейській країні.

Дорогі захисники Української держави! Педагоги, учні та батьки Луцького ліцею №1 щиро вітають вас із Днем Збройних сил України! Ми вдячні вам за мужність, силу, витривалість, патріотизм. 

Доземний уклін за спокійний сон, за мирне небо, за те, що ми маємо можливість працювати,  навчатися та спілкуватися з друзями! Попри всі негаразди - все буде Україна! Бо ми на своїй, Богом даній землі! 

Ми - переможемо! 

СЛАВА УКРАЇНІ!  ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Вітання від зразкового ансамблю танцю

 "Феєрія" (керівник - Богдана Шолудько).

Ми знову з хорошими новинами !!!  Завдяки зусиллям Ліцею №1 було придбано черговий дрон для наших Левів ЗСУ. Хочемо висловити подяку директору Киці Андрію Іларіоновичу, колективу школи, батькам , дітям і всім ,хто долучився до збору!

Ви неймовірні !!! Ми бачили,  з яким запалом ви приєднались до нашої акції, і як активно і плідно провели її.

Війна ще не закінчилась, і ми повинні прикладати максимум  зусиль , для наближення нашої перемоги! 

Низький уклін вам , сильні і НЕЗЛАМНІ Українці! 

СЛАВА НАЦІЇ

v1.mp4
v2.mp4

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

Не існує правильних слів чи слушних моментів, коли йдеться про втрати. Бо це зламані долі конкретних людей, які для своїх рідних були цілим Всесвітом.

На жаль, герої вмирають. Вони здобувають вічне життя і вічну славу, залишаються нашим духовним орієнтиром і прикладом для прийдешніх поколінь українців. Серед них -  випускники нашого ліцею Володимир Кумецький, Ігор Бохонюк та Іван Чеканюк. Їх більше немає. Так твориться історія і формується нація, якою захоплюється світ. 

На знак ушанування пам’яті полеглих за Україну школярі 3-А класу (класовод

 Н. В. Ващук) разом з батьками висадили нарциси, учні 11-В класу (класний керівник О. Г. Вдовиченко) заклали алею вічнозелених туй, яку назвали Алеєю життя. 

 Здобувачі освіти та педагоги ліцею долучилися до міжнародного флешмобу «Жовта стрічка», щоб підтримати, попри постійну загрозу життю, викрадення й тортури, опір руху громадського спротиву росіянам на тимчасово окупованих територіях.

Учні та педагоги ліцею прослухали радіогазету «21 листопада - День Гідності та Свободи», підготовлену Христиною Андрущак, ученицею 10-А класу, та Єлизаветою Пахольчук, ученицею 6-Б класу.

Від педагогічного та учнівського колективів представники учнівського самоврядування поклали квіти до Стели пам’яті борців за свободу та незалежність нашої держави.  Схиляємо голови і дякуємо за найбільшу жертву, свідомо віддану своїй державі.

6 грудня, в День Збройних сил України, до учнів 3 - Г класу завітав пан Василь , працівник Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки.

З дітьми була проведена виховна година про вибухонебезпечні предмети: міни, гранати, снаряди, розтяжки. Під час воєнного стану ця тема є дуже актуальною. Бесіда відбувалася у формі діалогу. В учнів було безліч запитань, на які військовий тільки й встигав відповідати. Після розповіді школярі  мали можливість потримати в руках знешкоджені боєприпаси.

Класовод   Мосійчук Людмила Іванівна.

24 листопада англомовні країни відзначають День Подяки. Учні Луцького ліцею № 1 дякують лідерам країн, які підтримали Україну в цей непростий для нас час.

Duda.mp4
Sholz.mp4
Makron.mp4
Zeman.mp4

Заступник директора з НВР Бондарук Світлана Володимирівна спільно з іншими тренерами Британської Ради в Україні провела тренінг для учителів англійської мови, які працюють з учнями, що постраждали від агресії Росії в нашій Державі. Захід відбувся 26-28 листопада 2022 року в м. Варшава (Польща) за сприяння МОН України.

Щорічно, в останню суботу листопада, наш народ вшановує жертв голодомору 1932 - 2933 рр. 

Учні 1 - Г та 3 - Г класів підготували спільний прєкт. Вчителі провели виховні години, на яких дітей  ознайомили з історією подій того часу. Першокласники виготовляли колоски, які могли врятувати чиєсь життя. Третьокласники запалювали імпровізовані свічки в знак пам'яті за замордованими голодом. Учні ділилися історіями, які чули від своїх старійшин роду про страшні дні того часу. 

Класоводи: Мартинюк Лариса Петрівна.    Мосійчук Людмила Іванівна.

22 листопада 2022 року у здобувачів освіти 8-Г класу (класний керівник О. З. Гушинець), 10-Б класу (класний керівник Л. С. Орган), 10-А класу (класний керівник А. Г. Сміян), 11-Б класу (класний керівник Н. Р. Мевлютова) активна робота розпочалася вже з 8-ї години ранку...

Учні чотирьох класів одночасно почали працювати на благо Перемоги разом із БО "БФ "Старе місто Луцьк": енергетичні набори  складали, "окопні свічки" робили та заливали воском. І все це об 11 годині школярі повантажили в машину для військових. Їхня згуртованість та ентузіазм приємно вражали. Саме у цей день тато однієї з учениць ліцею повертався з відпустки на місце своєї служби.

Учні побажали нашим воїнам Перемоги та вернутися живими та здоровими до своїх родин.

16 листопада 2022 року здобувачі освіти 5-А класу (класний керівник Н. В. Мосор) відвідали  Волинську обласну бібліотеку для юнацтва. Учні формували енергетичні набори для наших захисників, виготовляли браслети-обереги, писали листи-побажання та малюнки, які вкладали в пакуночки.  

Велика подяка нашим воїнам-захисникам за служіння Україні та народові, за мужність і честь!

15 листопада 2022 року в Луцькому ліцеї N 1 в рамках проєкту "Знати, щоб жити" за участі представника ГО "Переображення" Сергія Ойовича відбулася бесіда зі здобувачами освіти 8-Б класу (класний керівник В. В. Кальна) на тему  "Цінність життя" та 7- Б класу (класний керівник Н. А. Корнійчук) на тему "Толерантність у нашому житті". Учні вели розмову про важливість формування свідомої людини та мали змогу ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості, чесності, щирості, співпереживання та любові.

Щодня люди допомагають нашим  військовим. Учні 3-Г класу вирішили долучитися до цієї справи. Шевчук Микита та Федончук Георгій на своїй вулиці влаштували блок пост. Водії, які проїздили повз, давали хлопцям гроші. Зібрали 303 гривні і вирішили їх передати на закупівлю Космічного сала, яке виробляють у нашій школі для військових.

За свій вчинок, хлопцям подарували таке сало. Микита та Георгій цим "космічним продуктом" пригостили учнів класу. Усі смакували Космічне сало і мріяли про перемогу.

У четвер, 17 листопада в 3-Г класі соціальний педагог Тарасюк Т.П. та класовод Мосійчук Л.І. провели спільний «Урок толерантності», де вчили дітей з повагою ставитись не тільки один до одного, але й до дітей та людей з обмеженими можливостями. Бо у дитинства справді немає інвалідності! А ще малювали, шукали хатинку добра у серці та створили цілий сад толерантності 3-Г класу! На далі, до святкування 20 листопада Всесвітнього дня дитини пропонуємо матеріали про права дітей та їх захист. А на сайті школи розмістили такий необхідний у нас час матеріал «Як підтримати та заспокоїти дитину під час війни».

В Луцькому ліцеї № 1 з 14 по 18 листопада 2022 року в рамках Міжнародного дня толерантності проходив Тиждень інклюзивної освіти, який був досить насиченим на події та заходи!

Відкриття Тижня традиційно розпочали з оформлення інформаційного стенду психологічної служби; прозвучала радіогазета для ліцеїстів, яку прочитала Мар'яна Коновал, учениця 7-Б класу. Для батьків у вестибюлі ліцею було запропоновано «5 порад, як виховати толерантну дитину». Класоводи і класні керівники провели години спілкування.

Психолог школи І. В. Федорчук та класний керівник 5-Г класу Н. А. Коржова провели інтерактивну годину спілкування «Толерантність врятує світ». Здобувачі освіти 5-Г класу з цікавістю виконували різні завдання: філворд «Толерантність – це …», футболка толерантності та емблема толерантності. Дуже сподобалася дітям вправа «Долоньки добра», де учні за допомогою фарби створювали свої відбитки рук на плакаті. На закінчення заходу виготовили браслети дружби.

Для здобувачів освіти 6-А класу класний керівник Т. Ю. Хомік та соціальний педагог  Т. П. Тарасюк провели бесіду на тему: «Толерантність як ознака дорослості», де говорили про те, як толерантність допомагає у житті та формує позитивне світобачення підлітків. У 3-Г класі соціальний педагог  Т. П. Тарасюк та класовод Л. І. Мосійчук провели спільний «Урок толерантності», де вчили дітей з повагою ставитись не тільки один до одного, але й до людей з обмеженими можливостями. Бо у дитинства справді немає інвалідності! А ще малювали, шукали хатинку добра у серці та створили цілий сад толерантності 3-Г класу!

До проведення години спілкування «Що таке толерантність» для учнів 2-х, 3-х, 8-х долучилися також старшокласники.

Учні зрозуміли, що бути толерантними – це бути милосердними, співчутливими, поважати один одного, бо толерантність починається з кожного з нас.

Сьогодні найбільшою метою для учнів та педагогів є допомога українським військовим. 15 листопада 2022 року здобувачі освіти 9-Б класу (класний керівник С. В. Зінчук) та 11-В класу (класний керівник О. Г. Вдовиченко) разом з БО «БФ «Старе місто» Ларисою Новосад долучилися до складання сухпайків для воїнів ЗСУ. Учні принесли багато сухофруктів, солодощів, горіхів… Такі набори дозволять нашим захисникам та захисницям повноцінно харчуватися й отримувати потрібну кількість калорій, коли немає можливості користуватися польовою кухнею. Учні зібрали 265 сухпайків. Якщо ця допомога принесе хоча б краплину користі українським мужнім воїнам – то це є немарною справою, адже головне - підтримувати тих, хто обороняє нашу Батьківщину.

СЛАВА ЗСУ!!!

l1.mp4

15 листопада 2022 року на зустріч зі старшокласниками Луцького ліцею № 1 завітав Олександр Котис - відомий краєзнавець, редактор видання про історію Луцька та Волині, начальник охорони культурної спадщини департаменту Луцької міської ради. Тема зустрічі   «Забудова Луцька 1930 рр.» була цікавою як для учнів, так і педагогів. Зокрема науковець послідовно, використовуючи фотоматеріали, розкрив історичну складову розбудови міста. Водночас краєзнавець акцентував увагу слухачів на такій маловідомій та недостатньо вивченій темі, як модерністська забудова Луцька. Досліджуючи це питання, посилаючись на збережені архітектурні пам’ятки, Олександр Котис доніс до розуміння аудиторії, що Луцьк, який будувався в 1930 роках, був модерністський. Саме тут було реалізовано європейські містобудівні тенденції, а окремі споруди та урбаністичні проєкти довоєнного Луцька вплинули на архітектуру міста в подальшому. Провівши з допомогою фотоматеріалу екскурсію центральною вулицею Луцька (нині вулиця Лесі Українки), краєзнавець довів, що містобудування 30-х років – свідчення самобутньої культури українців. Присутні щиро подякували Олександрові Котису, побажали творчого натхнення у роботі та висловили  сподівання на подальші зустрічі.

11 листопада 2022 року здобувачі освіти 8-Г класу Луцького ліцею N 1 (класний керівник - О. З. Гушинець) долучилися до акції "Поділись теплом" БО "БФ "Старе місто Луцьк". Лариса Пінчук та Олена Грищук провели майстер-клас з виготовлення окопних свічок. Учні дуже старанно, з великим бажанням виконували роботу. Виготовлені свічки будуть передані захисникам на передову. 

Віримо в ЗСУ!!! Слава ЗСУ!!!

У школі проходить тиждень словесності до Дня української писемності та мови під девізом "Мова нас єднає".  П' ятикласники готували проєкти (Громик Л. В.), 7-А клас розмістив українознавчий банер (Міщук Л. Ю.), відбувалися мовознавчі турніри, забавлянки та вікторини "Мовне асорті" (Мирончук Л. Р., Згоранець М. В.) серед учнів шостих і сьомих класів, філологічний диспут "Коло ідейних висловів Петра Яцика"  (Мельничук М. В., сьомі класи). Учитель Шилак К. В. провела в 11-В класі літературознавчу гру "Впізнай письменника". Муц І. О. підготувала онлайн-квест "У країні слова" для 5-В та 5-Г класів, а в 10-х класах  гру-розслідування "Хто ти?" (онлайн).

До Дня української писемності та  мови  відбувся квест серед учнів 9-11 класів. Ця захоплива активність була пов'язана із завданнями з української мови та літератури, а саме: розуміння фразеологізмів, знання крилатих висловів, пошук і виправлення орфографічних помилок та розгляд цікавих питань для загального розвитку. Учасники успішно та з ентузіазмом впоралися з квестом і були ним дуже задоволені.

Робота учнів 7-Б класу ( класний керівник Н.А. Корнійчук)

7bukr.mp4

Гушинець О. З. провела у 8-х класах диктант та урок "Мова єднає нас" у 8-Ґ класі. Учні 9-В кл. підготували усний журнал про репресованих українців "Забуті імена". У кожному класі - інформаційні "хвилинки" про День писемності. "Зігрій теплом воїна" — 8-Ґ клас виготовляв окопні свічки (класний керівник Гушинець. О. З.)

8 листопада 2022 року учні 4-А класу (класовод А. Р. Хоружина) та 6-Б класу (класний керівник І. О. Мороз) виготовляли окопні свічки. 

Школярі долучилися до акції "Поділись теплом" БО "БФ "Старе місто Луцьк". Лариса Новосад та Олена Грищук провели майстер-клас з виготовлення окопних свічок. Робота виконувалася з особливою старанністю, адже у дітей є родичі, знайомі, які зараз боронять і захищають нашу Батьківщину.

Під час майстер-класу школярі власноруч виготовили свічки, які будуть передані захисникам на передову. 

Разом наближаємо ПЕРЕМОГУ!!! СЛАВА ЗСУ!!!

8 жовтня 2022 року в рамках проєкту "Знати, щоб жити" за участі представника ГО "Переображення" Сергія Ойовича відбулася бесіда зі здобувачами освіти 7-А класу (класний керівник Л. Ю. Міщук) та 8-Г класу (класний керівник О. З. Гушинець) на тему "Розвиток особистості". Учні вели діалог про важливість формування свідомої людини, аспекти її розвитку. Дуже цікавим моментом була мотивація до навчання.

Із 3 по 26 жовтня Україна взяла участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.

  Провідною галуззю циклу PISA-2022 була математика, а додатковою інноваційною – креативне мислення. Для України цей цикл був особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проводили масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі.

  До вибірки увійшли ті заклади освіти, які визначила міжнародна агенція «Westat». Серед них і Луцький ліцей №1. Результати PISA-2022 буде презентовано світовій спільноті в грудні 2023 року.

  Пілотний етап PISA-2022 у 58 закладах освіти України було проведено у 2021 році. Понад 2,5 тисячі учнів і студентів склали комп’ютерне тестування з читання, математики, природничих наук, креативного мислення, а також взяли участь в анкетуванні.

  Важливість участі України у дослідженні полягає у тому, що дані PISA допомагають урядам в усьому світі ефективно використовувати бюджет і змінювати освітню політику там, де найбільше потрібно. Ця інформація необхідна для того, щоб провести детальне вивчення чинників, які зумовлюють відмінності в читацькій, математичній і природничій грамотності учнів 15-ти років як у межах країни, так і порівняно з іншими країнами.

Довідково

PISA – унікальний проєкт, що дає змогу оцінити компетентності 15-річних учнів/студентів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Ці компетентності прямо не пов’язані з опануванням шкільної програми, водночас рівень їхньої сформованості засвідчує здатність учнів/студентів успішно навчатися й бути конкурентоздатними в сучасному інноваційному суспільстві – генерувати нові ідеї, розвивати власну систему знань, застосовувати її для вирішення актуальних, особистісно й суспільно значущих проблем.


31 жовтня 2022 року відбувся психолого-педагогічний консиліум щодо адаптації п’ятикласників до навчання у школі ІІ рівня «Від адаптації до успіху». Головна мета  заходу: залучення учасників консиліуму до активного обговорення проблеми пристосування учнів 5-х класів до навчання в школі ІІ рівня; створення умов для аналізу  особистісного досвіду й професійної компетентності; вироблення рекомендацій для учасників освітнього процесу щодо успішної адаптації школярів.

До участі в консиліумі були залучені адміністрація ліцею, учителі-предметники, які викладають на паралелі  5-х класів, а також класоводи, котрі навчали цих дітей в початкових класах. Практичний психолог І. В. Федорчук ознайомила присутніх з психологічними особливостями та результатами діагностики п’ятикласників. Педагоги початкової ланки у співпраці з класними керівниками склали цілісні портрети своїх підопічних для допомоги в роботі вчителям-предметникам. На консиліумі відбувся обмін досвідом та були вироблені спільні рекомендації, які дозволять  успішно адаптувати п’ятикласників до нових умов навчання, а головне  -  сприятимуть збереженню здоров’я та емоційного стану учнів.

Після завершення заходу всі присутні отримали буклети-пам’ятки щодо питань адаптації здобувачів освіти 5-х класів у школі ІІ рівня.

Робота педагогів проходила в доброзичливій атмосфері й була спрямована на те, щоб створити комфортне освітнє середовище для учнів та умови для їхнього успішного навчання й особистісного розвитку.