Поради психолога

Як зберігати спокій у стресових ситуаціях

📌Навчіться звертати увагу на тривожні сигнали, які посилає ваш організм. Важливо вміти визначати як реагує ваше тіло в стресових ситуаціях, щоб потім ви змогли себе швидко опанувати.

📌Якщо ви бачите, що ситуація вас настільки дратує, що ви готові «вибухнути» і ніяк не можете заспокоїтися, постарайтеся бути об'єктивними. Навчіться тверезо оцінювати те, що відбувається, не драматизувати події і не накручувати себе.

📌«Якщо не можеш змінити ситуацію – зміни ставлення до неї» – намагайтеся в будь-якому випадку шукати плюси в усьому.

📌Не робіть поспішних висновків, відстороніться на певний час від ситуації. Хороший спосіб – вийти подихати свіжим повітрям, хоча б на кілька хвилин відволіктися.

📌Спробуйте сприймати те, що відбувається не як проблему, а як чергову задачу, яку необхідно вирішити.

Тиждень психології 2022

Тиждень психології онлайн День ІІІ.docx
Тиждень психології онлайн День ІІ.docx
Тиждень психології онлайн День ІV.docx
Тиждень психології онлайн День V.docx
План Тижня психології 202 2.docx
День ІІІ відвертості.docx
День ІІ емоцій та почуттів.docx
Тиждень психології онлайн День І.....docx
День ІV інтелектуального розвитку.docx
День І порозумінь та гарного настрою.docx
День V психолога.docx
Девіз Тижня психології.docx
Вправи з Кінезіології.docx

Як подолати паніку?

1. Вправа на контроль стоп, спини, очей і рук

У людини є кілька точок опори й контакту, завдяки яким вона може вийти зі стану паніки.

- Стопи. Що б не відбувалося, перевіряйте себе і своїх дітей, наскільки стійко стоять стопи. Коли чуєте інформацію, що вас лякає, постарайтеся одразу подивитися на свої ноги. Контакт із ногами дає можливість рухатися.

- Спина. Якщо у вас є можливість на щось спертися, зробіть це. Коли стає страшно, притуліться до стіни чи спинки стільця.

- Очі. Роздивіться, що є навкруги. Якщо поруч із вами хтось є, зустріньтеся з ним/нею поглядом. Коли страшно, ми часто говоримо “у мене в очах потемніло”, тобто виходимо із зорового контакту. Покліпайте очима й знайдіть яскраву точку, аби сфокусуватися.

- Руки. Стисніть і розтисніть кулаки, потріть руки, обійміть себе. У сильному стресі ми втрачаємо контакт зі своїм тілом. Буквально “вилітаємо” з нього. Але тільки тіло може витримати те напруження, з яким ми стикаємося. Якомога частіше загортайтеся в ковдру.

2. Вправа: точка між підмізинним пальцем і мізинцем

Екстрена допомога під час паніки. Знайдіть точку між безіменним пальцем і мізинцем. Натисніть на неї.

- Вправа на простукування грудної клітки

Простукуйте грудну клітку, з’єднуючи руки, з періодичністю один удар на секунду, чергуючи руки. Проговоріть: “Я впораюся, ситуація справді складна, але я зроблю це”. Ця вправа допомагає повернути серцебиття в нормальний ритм. Тому важливо, щоби був саме один удар на секунду. Якщо робити це частіше, серцебиття пришвидшується.

Якщо дитина самостійно не може це робити, ритмічно постукайте по її колінах чи плечах зі словами: “Ми впораємося, справді страшно й важко, але подивися, які ми молодці”.

  • Вправа “потягуньки”

Цю вправу треба обов'язково запам'ятати. Як тільки з’являється можливість, робіть “потягуньки”: тягніться вверх. Якщо вмієте займатися йогою чи стретчингом, саме час згадати ці вправи.

У стані стресу м’язи спазмуються. Треба повернути їхній нормальний тонус — саме так ми виходимо зі стану стресу.

Якщо перебуваєте в закритому просторі й не можете потягнутися, потягніть пальці рук, ніг, шию. Це допоможе повернути активність префронтальної кори, щоб швидко думати й реагувати.

Як зміцнити психічне здоров’я?

🔸Слідкуйте за фізичним здоров'ям. Поява хронічних захворювань дуже часто виснажує нервову систему. Щоб уникнути цього, вам допоможуть регулярні профілактичні огляди, рання діагностика та дотримання рекомендацій лікарів.

🔸Розвивайте свої сильні сторони. Зробіть те, що у вас добре виходить, щоб знайти впевненість у собі, а потім націльтесь на складніші завдання.

🔸Знайдіть час, щоб просто посміятися. Поспілкуйтеся з другом, який піднімає вам настрій, перегляньте комедію або милі відео в інтернеті. Сміх допомагає зменшити занепокоєння.

🔸Вас щось турбує? Поділіться переживаннями з особистим щоденником. Писати про неприємний досвід корисно: це допомагає виплеснути негативні емоції, розібратися у проблемі та зменшити симптоми депресії.

🔸*Займіться чимось разом із друзями або сім'єю* - виберіться на пікнік або прогуляйтеся. Люди почуваються набагато щасливішими у ті дні, коли їм вдається провести з близькими кілька годин.

Що таке НУШ.ppt